התקשרו עכשיו

072-256-9000

ייעוץ אסטרטגי

כל חברה צריכה לעצור ולהגדיר יעד ומטרה וכל חברה צריכה תוכנית פעולה ארוכת טווח, וזאת בכדי לגדול ולעמוד במשימה. עם זאת, עסקים רבים פועלים מתוך נקודת המבט הצרה שלהם ומבלי להתחשב בשלל כלי עזר מקצועיים שעשויים הן למקד והן להתוות את הדרך, ועל כן חשוב שדמות מקצועית תבחן את הדברים מפרספקטיבה חיצונית, לצד התייחסות למגוון שיקולים הכרחיים, קרי פיתוח גלובלי, ניהול ארגוני, שווקים חדשים, מיזוג אפשרי, חוזקות ייחודיות, בעיות שדורשות מענה מידי וכדומה, וכאן נכנס לתמונה ייעוץ אסטרטגי.

שלבים בתהליך 

  • בחינת אופי התנהלות העסק
  • בחינת החזון
  • בחינת כישורים ותחומי אחריות של סך העובדים 
  • בחינת מאפיינים סביבתיים וכלכליים
  • איתור הזדמנויות
  • בניית אסטרטגיה
  • גזירת פעולות נחוצות
  • הגדרת זמנים ויעדים
  • הנחייה צמודה 

נפטרים מהאגו ומשיגים עזרה

ישנה טעות נפוצה שלפיה ייעוץ אסטרטגי רלוונטי רק עבור חברות גדולות ובארצנו הקטנה יש נטייה לחשוב שאנו כבר יודעים הכול, כולל ניהול ופיתוח העסק. בנקודה זו ראוי לעצור, להשיל את מעטה האגו ולהודות באמת, שגם אם אנחנו תותחים בתחום ומנהלים מקצועיים, אין זה אומר שאנו יודעים למקד את המטרה, לאתר את מוקד הבעיה, לזהות את אפיקי הפעולה האטרקטיביים ביותר וכדומה. לאחר שמודים באמת רצוי להבין דבר נוסף – פנייה אל יועץ אסטרטגי אינה משולה להודאה בכישלון, אלא מדובר בהיפך המוחלט – בראייה מקצועית ובשאיפה לצמוח.

קהל יעד

ייעוץ אסטרטגי מעניק כלים חשובים עבור צמיחה, קבלת החלטות נכונות, זיהוי הזדמנויות, פיתוח רעיונות, חיזוק המיצוב בעיני הלקוחות ובאופן כללי ייעוץ אסטרטגי מהווה צעד נבון עבור פיתוח העסק. מכאן ששירות זה נכון עבור כל חברה ועסק שמבקשים לתכנן את העתיד לבוא בצורה אידאלית, וזאת ללא קשר לגודל או לוותק העסק. 

תזמון

טעות לחשוב שייעוץ אסטרטגי נדרש רק כשהעסק מצוי במשבר, אלא גם בזמנים טובים מהלך זה מאוד מומלץ. כך למשל כאשר מבקשים להתמזג, לרכוש, לחדור לשווקים חדשים, להתרחב וכדומה, הרי שאידאלי להסתייע בהכוונה מקצועית, וזאת בכדי להשיג את המרב, להימנע מטעויות יקרות, להיערך כהלכה מבחינת משאבים וכדומה. 

רצים למרחקים קצרים וארוכים

מצד אחד ייעוץ אסטרטגי בונה תוכנית עבודה עבור שלוש שנים קדימה, אך מצד שני יהיה זה נכון לבחון את התוכנית מדי שנה. מדוע? אנו חיים בעידן מאוד דינאמי ועל כן אין זה נכון לתכנן קדימה מבלי לעצור ולבדוק שאנו עדיין נעים במסלול שמוכר ונכון לנו, ולו כי הרבה פעמים החוקים משתנים, נוספים שחקנים חדשים לזירה, המצב הכלכלי אינו מה שהיה, הרצונות והרגלי הצריכה של הלקוחות משתנים וכדומה. כמו כן, ראוי לחדד שטעות לחשוב שאת היועץ רואים רק מדי שנה, וזאת כי הקושי הגדול ביותר הוא ליישם את סך ההמלצות, ועל כן ישנה חשיבות מכרעת לנוכחות של היועץ במהלך השנה – ישנה חשיבות מכרעת לליווי מקצועי ביישום ההמלצות, ולו כי הרבה פעמים צריך רק הכוונה נקודתית בשביל לרוץ לבד למרחקים ארוכים. 

עוצרים בוחנים ומאיצים קדימה

לסיכום נציין שאם מבקשים לפעול למען העסק, אם מבקשים לחסוך ולהתייעל, אם מבקשים למזער פערי מידע, אם מבקשים להאיץ את הצמיחה, אם מבקשים לדלג מעל מהמורות, אם מבקשים לוותר על ניסוי וטעייה ואם מבקשים למקד יעדים ולהבין מה עושים בנידון כהלכה, הרי שטוב להכיר בקיומו של ייעוץ אסטרטגי – בהצלחה!

אפשר לקרוא עוד פה 

 

גלילה לראש העמוד