כאשר אנו מדברים על בניית אתרים ועיצוב לאינטרנט, אחד המרכיבים הכי חשובים הוא עיצוב ממשק ידידותי למשתמש. למרכיב זה השפעה רבה וישירה על הצלחתו של האתר. חברות מקצועיות העוסקות בעיצוב לאינטרנט ישימו דגש על עיצוב אתר נעים לעין, חדשני, מקצועי ופשוט לשימוש, אשר יבטיח לגולשים חווית משתמש חיובית וגלישה נוחה ומהנה באתר.

בכדי ליצור אתר ידידותי למשתמש אשר ימשוך אליו את הגולשים ויגרום להם לחזור לבקר בו שוב ושוב, ישנם מספר עקרונות שיש לשים עליהם דגש כאשר מתחילים את תהליך הבניה והעיצוב של האתר. ראשית, יש להקפיד על עיצוב מקורי, בעל מראה אסתטי שיהיה נעים לעין. שנית, יש לדאוג למלא את האתר בתוכן איכותי ומקצועי אשר יעשיר את האתר ויספק למשתמשים מידע וכמובן יעזור בקידומו של האתר במנועי החיפוש.

עיצוב לאינטרנט

בתהליך בניית אתרים יש לשים דגש רב על יצירת ממשק משתמש קל ונוח לשימוש. בשפה המקצועית מגדירים תכונה זו במונח “שימושיות”. חווית המשתמש ושימושיות האתר נמדדת עפ”י הפרמטרים הבאים: מבנה אתר פשוט וקל, עיצוב מקצועי ותפריט נוח אשר יאפשר לגולש לנווט בקלות בין דפי האתר. חווית משתמש חיובית תגרום לגולשים להישאר באתר ואף לחזור אליו שוב גם בעתיד.

חשוב לזכור, כי אתר אינטרנט שמקימים גם בסיוע משרד פרסום, צריך להיבנות בדרך שתשרת את קהל הגולשים בצורה הטובה ביותר. לכן, בתהליך בניית האתר חשוב ליצור עיצוב בעל מבנה פשוט ונוח לשימוש. מעצב אתר מקצועי ידע להסתכל על העיצוב דרך עינו של הגולש וכך להבין האם העיצוב עובד או לא. זכרו, עיצוב מסורבל ולא ברור יבריח את הגולשים מהאתר ואילו אתר בעל ממשק משתמש פשוט וקל יצור בפני הגולשים תחושה חיובית ואף יגרום להם לחזור אליו שוב.

בעיצוב לאינטרנט חשוב לעבוד מול חברות מקצועיות לבניית אתרים, אשר יודעות לשים את הדגש על הכללים והפרמטרים החשובים ביותר בעיצוב אתרים בעלי ממשק ידידותי לגולשים. להלן הנקודות החשובות בתהליך עיצוב אתרים ידידותיים:

שפה גרפית אחידה

 עיצוב אתר עסקי הוא חלק בלתי נפרד מהמיתוג של העסק/החברה/המותג. משום כך, כאשר מעצבים אתר יש להתאים אותו לערכים ולשפה הגרפית של העסק. כלומר, להתייחס ללוגו, לצבעים ואלמנטים הגרפים. כמו כן, חשוב לשמור על אחידות עיצובית בכל דפי האתר, דבר אשר יקל על הגולשים בניווט ובחיפוש המידע וכך יצור חווית גלישה נוחה ונעימה.

עיצוב רספונסיבי

כאשר מתחילים תהליך של בניית אתר, מומלץ מאוד להשקיע בעיצוב אתר רספונסיבי אשר מתאים את האתר לכל מכשיר או רזולוציית מסך, כך שהאתר יראה טוב מכל מקום שממנו גולש המשתמש ובצורה האופטימאלית ביותר.

עיצוב תוכן

בתהליך עיצוב האתר חשוב לשים דגש רב גם על עיצוב התוכן והנראות שלו באתר. התוכן חייב להיות קריא וברור בצורה שתאפשר למשתמשים לקרוא את המידע בצורה נוחה וללא קשיים. רצוי שהטקסט יהיה בשורות קצרות ולא לכל רוחב המסך, כדי שהעיניים יזוזו כמה שפחות. בנוסף, כדאי להשתמש בפונטים רגילים אשר קיימים בכל מחשב ולבחור בגודל טקסט מספיק גדול וברור. כמו כן, יש להקפיד על בחירת צבעים נכונה ולהימנע מצבעים צעקניים שיכבידו על העין.  יתרה מכך, יש לבחור צבעים בעלי ניגודיות מתאימה בין הרקע לטקסט. למשל: אם הרקע בהיר כדאי להשתמש בטקסט כהה כדי שהתוכן לא יבלע בתוך הרקע. רצוי מאוד להשתמש בצבע טקסט אחיד בכדי לא לעייף את עיניי הגולשים.

אלמנטים גרפיים

בעיצוב אתר צריך לקחת בחשבון גם אלמנטים גרפיים כמו תמונות, וידאו, רקעים ועוד. אלמנטים ויזואליים אלו נועדו למשוך את עיניי הגולשים לדברים מסוימים שאנחנו רוצים לשים עליהם דגש באתר, כמו לדוגמה: מבצעים. אולם, חשוב להשתמש בכלים הויזואליים בצורה חכמה ובמידה ולא להעמיס בהם את האתר, כיוון שזה עלול ליצור עומס על עיני הגולש ובנוסף להפוך את האתר לאיטי ומסורבל.

מינימום הקלקות

מספר רב של הקלקות עשוי לעייף את הגולשים ולגרום להם להתעייף עוד לפני שהגיעו למידע אותו חיפשו. לכן, חשוב לעצב אתר בעל מבנה פשוט אשר יעביר את הגולשים בדף הבתים לדפים הפנימיים במינימום של הקלקות. בנוסף, להקפיד על הוספת לחצני חזרה, שיאפשר למשתמש להגיע לדף הבית בכל עת.

לסיכום,

בעיצוב לאינטרנט חשוב להקפיד על מקצועיות המשלבת בתוכה עיצוב איכותי בעל ממשק ידידותי למשתמש תוך התאמה לעסק, לערכיו ולמסר השיווקי שלו. התייחסות נכונה לשתי המרכיבים הללו תהפוך את האתר לאתר ידידותי, שהגולשים ייהנו לגלוש בו.