חיתוך אתרים או באנגלית PSD to HTML  זהו תהליך בו עיצוב אתר אינטרנט עובר המרה מקובץ גרפיקה לקוד HTML תקני שיתאים לכל סוגי הדפדפנים (כרום, פיירפוקס, אקספלורר ועוד) על-מנת שיוכלו לקרוא אותו. תהליך זה נקרא גם גזירת או פירוק אתרים.

HTMLזוהי שפה של פקודות לעיצוב המאפשרת לדפדפני האינטרנט להציג את המידע והתוכן. כאשר אנו גולשים באתרים, הדפים שאנו צופים בהם בנויי

ם מקודים של HTML. איגוד האינטרנט העולמי (W3C) קבע מספר תקנים לכתיבת קודים של HTML. בתהליך חיתוך האתרים חשוב להשתמש בתקנים המחמירים ביותר בכדי שהאתר יעבוד ללא תקלות בכל סוגי הדפדפנים. דבר זה, חשוב ביותר גם לקידום האתר מפני שהוא מאפשר למנועי החיפוש לסרוק את התוכן בצורה נכונה.

המרת קובץ גרפי של אתר והפיכתו לקוד HTML ו-CSSנעשה באמצעות חיתוך
של הגרפיקה לחתיכות קטנות של קבצים (GPEG, GIF), לכן נקרא תהליך זה חיתוך אתרים. תהליך בניית אתרים מתחיל בעיצובו ע”י מעצב אתרים, ולאחריו מגיע השלב בו הופכים את הקובץ הגרפי לדף אינטרנט. בשלב ההמרה הופך הקובץ הגרפי (PSD) ל-HTML, וזאת באמצעות Style Guide או בעברית – הנחיות עיצוב,אשר נועדו לתת הנחיות למתכנת HTML או המעצב הטכני של האתר. הנחיות תהליך ההמרה מכילות בין היתר, את סוגי הפונטים, צבעם ומשקלם, את סקלת הצבעים של האתר ועוד.

עד היום, לא נמצאה תוכנה מספיק טובה לחיתוך אתרים באופן אוטומטי, משום שאף אחת מהתוכנות הקיימות מספיק מדויקת בהמרה. לכן, אנו בפרסום אוקיי עושים זאת באמצעות אנשי מקצוע בתחום, שלהם יש את היכולת הטובה ביותר לדייק בתהליך יותר מכל תוכנה אוטמוטית לחיתוך, כין אין כמו החשיבה האנושית. אנו שמים דגש רב על תהליך חיתוך אתרים משום שהוא דורש חשיבה רבה וקבלת החלטות נכונות. לאחר שמעצב האתר מסיים את העיצוב, אנו מעבירים אותו למתכנת HTML או מעצב טכני שיבצעו את תהליך חיתוך אתרים בצורה המדויקת והתקנית ביותר.

בפרסום אוקיי, תהליך חיתוך אתרים נעשה בצורה מקצועית ביותר אשר תוביל בסופו של דבר, להצלחתו של האתר מבחינה חזותית ועיצובית, וגם בתהליך קידום האתר ב-SEO וסריקתו במנועי החיפוש השונים. כאשר תהליך העבודה נעשה לפי הסדר ובצורה טובה, אנו משפיעים באופן ישיר על הצלחתו של האתר והצלחתו של העסק.

השארת תגובה