החשיבות של עיצוב אתר מקצועי

662x316_2

עיצוב אתר הוא חלק חשוב מאוד כחלק משיווק דיגיטלי ובתהליך הקמת אתר לעסק משום שהוא הפנים של העסק ברשת האינטרנט. מטרת האתר היא להשתמש באינטרנט ככלי שיווקי שבאמצעותו ניתן להעביר מסר לגולשים ולקדם את מטרותיו של העסק כמו למשל: חשיפה, קידום מכירות, הגעה לקהלי יעד נוספים ועוד.

אתר טוב ואיכותי הוא אתר הכולל בתוכו תכנים איכותיים ודינאמיים המותאמים למנועי החיפוש. התוכן הוא הכי שבאמצעותו מנועי החיפוש סורקים את האתר ומדרגים אותו. אתר שאינו מופיע במנועי החיפוש, כאילו לא קיים !

אולם, התוכן לבדו אינו מספיק כדי ליצור אתר טוב. המראה הוויזואלי של האתר חשוב לא פחות, משום שהוא צריך למשוך את הגולשים להיכנס לאתר ולהישאר בו. הגולשים נכנסים לאתר על-מנת לקבל את מידע ועלינו להעביר להם את המידע הזה בצורה נוחה, פשוטה ונעימה לעין. כלומר, ליצור חווית משתמש חיובית אצל משתמשי האתר. משום כך, יש לשים דגש רב על עיצוב אתרים מקצועי.

מטרת עיצוב אתר אינטרנט לעסק היא לשרת את התוכן הקיים באתר. כלומר, העברת התוכן באמצעות אלמנטים גרפים כגון – פונטים, צבעים, תמונות וכו’. לכן, עיצוב אתר צריך להיות מקצועי ואיכותי, כך שלגולש יהיה נעים לשהות באתר ולנווט בו.

כמו כן, מעצב אתר צריך לדאוג להתאים את עיצוב האתר לעסק ולמטרותיו ולשמור על שפה גרפית אחידה המותאמת למיתוג העסק. למשל: מיתוג לעסק שהקונספט שלו הוא חום ומשפחתיות, צריך לבוא לידי ביטוי במראה האתר ועיצובו, כך שהשפה של בית העסק תהיה אחידה. בנוסף, בעיצוב אתר חשוב לשלב בצורה נכונה את הלוגו של בית העסק.

כפי שציינו מקודם, לעיצוב אתר אינטרנט חשיבות רבה בתהליך השיווק והקידום של העסק ברשת האינטרנט. עפ”י מחקרים שנעשו בתחום, נמצא כי אתרים המעוצבים בצורה יפה, נעימה לעין ופשוטה מצליחים יותר משום שהגולשים נהנים לגלוש בהם ולעיין בתוכן. מנגד, אתרים המעוצבים בצורה מסורבלת ולא נעימה אינם מושכים את הגולשים והם עוזבים מיד, גם אם התוכן יהיה טוב ואיכותי.

מכאן, כאשר מחליטים על הקמת אתר לעסק, חשוב לשים דגש רב על עיצובו של האתר ולהשקיע בו גם אם זה מייקר את העלויות.  בסופו של דבר ההשקעה הכספית תשתלם, כי עיצוב אתר אינטרנט איכותי ומקצועי ימשוך את הגולשים אל האתר, ובכך יביא להצלחתו של האתר ושל העסק בפרט. חשוב לזכור כי הגולשים הם הלקוחות הפוטנציאלים של העסק וככל שחווית המשתמש שלהם תהיה חיובית יותר, הסבירות שהם יהפכו ללקוחות ויחזירו את ההשקעה באתר, גבוהה יותר.

פופולארי

פרסום בלינקדאין

פרסום בלינקדין המדריך המקוצר לשיווק ברשת העיסקית קשה למצוא אנשים שלא מכירים, או לפחות שלא שמעו את המושג “לינקדין”, וזאת כי כיום מדובר באחת מהרשתות

לקריאה מלאה»

6 רעיונות לפרסום עסק

מחפשים רעיונות לפרסום עסק? אין צורך ללכת רחוק. במיוחד עבור העסק ריכזנו עבורכם 6 רעיונות שיעזרו לכם לקדם את העסק. בין הרעיונות אמצעים דיגיטליים ולא

לקריאה מלאה»
גלילה לראש העמוד